Gdy oczka „uciekają”, czyli co należy wiedzieć na temat zeza

Oko to najbardziej istotny narząd człowieka, ponieważ aż 82% bodźców jest przesyłanych do mózgu właśnie przez oczy. To dzięki nim spoglądamy na świat i jego piękno. W związku z tym tak istotne jest, byśmy dbali o ten narząd – zwłaszcza u naszych pociech. Zaniedbane wady wzroku, np. zez – nie tylko powodują dyskomfort, czy obniżenie samooceny, ale mogą spowodować poważne konsekwencje.

Jeżeli więc spostrzeżemy u dziecka budzące niepokój symptomy,

oczy

Autor: Daydream
Źródło: Calvado.pl

niezwłocznie udajmy się z nim do specjalisty. Leczenie zeza polega na korekcji przy zastosowaniu przez małego pacjenta szkieł okularowych – operacja zeza. Jeżeli zez nie był leczony w stosownym czasie, lub terapia nie przyniosła rezultatów, wskazana jest operacja.

Bardzo często rodzice zadają specjalistom od leczenia zeza pytanie w jakim okresie życia powinno się przeprowadzić operację zeza. Nie usłyszymy jednoznacznej odpowiedzi. Rodzajów zeza jest bardzo sporo i w każdym z tych przypadków próbuje się leczyć schorzenie indywidualnie.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź tu (https://ursynow.centrumdemed.pl/demed-ursynow/endodoncja-leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem/) inne tego typu materiały – one także są godne uwagi.

Dużo zależy od rodzaju zeza, wieku dziecka oraz ewentualnego niedowidzenia. W niektórych postaciach zeza proponuje się jak najszybsze przeprowadzenie chirurgicznej korekty zeza, nawet w pierwszym roku życia dziecka. Tak jest na ogół w zezie niemowlęcym. W zezie rozbieżnym zaś, sugerowane jest operacyjne leczenie zeza w nieco późniejszym wieku.

Nieprawdą jest często rozpowszechniane stwierdzenie, że operację zeza należy przeprowadzić do 6–7 roku życia. Operację tej częstej przypadłości można dokonać w każdym wieku, nawet u dorosłych. Operacja przeprowadzana jest w narkozie, trwa od 30 do 45 minut i gwarantuje nam pozbycie się okularów.

Operacje wzroku wymagają wielkiej precyzji działania. Z tej przyczyny tak znaczące jest, aby klinika do której się udamy pracowała na najlepszym jakościowo sprzęcie – Optegra. Zapytajmy rodziny, sprawdźmy strony internetowe klinik okulistycznych, a z pewnością odnajdziemy odpowiednią klinikę. Z wykwalifikowaną załogą, której będziemy mogli powierzyć to co najcenniejsze – zdrowie dziecka.