W jaki sposób nasi rodacy poszukują zatrudnienia, czyli krótki spis najczęściej popełnianych błędów

Polacy to naród wiecznych grymaśników – taką dokładnie opinię sobie często wystawiamy, a i artyści kabaretowi ochoczo drwią z naszego pesymistycznego nastawienia do codziennych spraw.

Zazwyczaj utyskujemy na brzydką aurę i śmiesznie niskie wynagrodzenia, a później to już taka lista stopniowo się wydłuża o następne podpunkty. Dużo zależy też od konkretnej sytuacji życiowej, a także wykształcenia czy wieku. Dla przykładu bezrobotni, którzy miewają problemy ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy, skarżą się na polityków. Nieco na przekór powszechnym opiniom, lecz w dalszym ciągu w zgodzie z naszą kapryśną naturą, wyliczmy kilka błędów, które popełniają rodacy w trakcie poszukiwania pierwszej albo następnej pracy.

praca przed komputerem

Autor: JZO,
Źródło: JZO,

Bodajże największym wrogiem osób poszukujących posady bywa czas. Jeżeli faceci mają na utrzymaniu małżonkę i synów albo przed dziesięcioma laty wzięli kredyt, to nie mogą zbyt długo pozostawać na bezrobociu – oszczędności przecież kiedyś się kończą. Choć życiowe obowiązki zmuszają do pośpiechu, to jednak należy być cierpliwym. A wpisanie w wyszukiwarkę frazy praca Chrzanów (najnowsze oferty pracy) z pewnością nie da natychmiastowych efektów w postaci doskonałej pracy.
Bezdyskusyjną kwestią jest fakt, że dyrektor bardziej będzie cenił osobę pracującą, która planuje zmienić np. swój zawód niż osobę będącą na bezrobociu. Jednak nie warto tych słów traktować zbyt dosłownie. Jak podkreślają rodacy zawodowi, lepiej przeczekać parę tygodni niż znów za miesiąc albo dwa szukać kolejnej pracy. Przecież wpisanie w internet frazy praca Bełchatów (więcej ofert pracy) bądź spawacz Gdynia nie jest czarodziejskim zaklęciem, które sprawi, że rozdzwoni się komórka z doskonałymi propozycjami.

Szukanie etatu de facto również jest pewnego typu pracą. Jeżeli zwolniona księgowa 8 godzin spędzała przy laptopie, to na bezrobociu musi postępować w identyczny sposób. A jeśli jej aktywność zawęzi się jedynie do kilkukrotnego wpisania w wyszukiwarkę frazy praca Brwinów, to z pewnością rezultaty takich działań nie będą satysfakcjonujące. Poza tym należy także mieć na uwadze fakt, że poszukiwania zatrudnienia powinny zostać rozszerzone, np.

Sprawdź bez marudzenia ten wpis z serwisu publikującego analogiczne artykuły, ponieważ on niewątpliwie również jest warty Twojego zainteresowania.

o pytanie przyjaciół o to, czy w ich miejscu pracy przypadkiem menedżer nie potrzebuje świetnego księgowego lub elektryka – przecież nie od dzisiaj wiadomo, że znajomości są najlepszą przepustką.