Każdy człowiek pragnie posiadać ładny oraz zdrowy uśmiech

Aby mieć możliwość bez skrępowania się uśmiechać, powinniśmy o zęby troszczyć się regularnie. Należy mieć też zaufanego dentystę.
Jak pokazują statystyki, Polacy nie lubią wizyt u stomatologa.

sok

Autor: Bryan Alexander
Źródło: http://www.flickr.com
Z reguły czynią wszystko, by jej uniknąć. Udają, że ząb nie dokucza jeszcze aż tak bardzo lub łykają pastylki przeciwbólowe. Na niewiele jednak się to najczęściej zdaje i po jakimś czasie i tak lądujemy w gabinecie u dentysty. Trzeba zatem pokonać własny strach i chodzić do stomatologa co jakiś czas, aby sprawdzać stan swych zębów. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, to wskazane bywają zwykle wizyty raz do roku. Należy również uczyć swe szkraby, że stomatolog nie jest taki straszny, jak koledzy mówią. Szkrab od małego powinien być świadomy tego, jak znaczący jest ładny uśmiech i zdrowe zęby. Jeżeli chcemy przyzwyczaić dziecko do regularnych wizyt, to musimy wybrać jedno centrum stomatologii oraz nie zmieniać go. Maluchy lubią, gdy miejsce i ludzie są im znani. Czują się wtedy bezpieczniej. Także dentysta, którego wybierzemy, powinien być miły oraz lubić maluchy. Najgorsze co moglibyśmy zafundować swemu dziecku, to krzyczący na niego doktor. Wtedy na pewno nie zechce już pójść na kolejną wizytę i nie będzie to dziwne.

Fachowe centrum powinno mieć kącik dla dzieci i książeczki dla najmłodszych o prawidłowej pielęgnacji zębów. Dentysta (ortodoncja warszawa wola) powinien także wykazać cierpliwość i spokojnie odpowiadać na niekończące się pytania naszego szkraba. Fajnie byłoby, gdyby również zademonstrował mu jak prawidłowo szczotkować zęby.