Jak podreperować nasze ciało po sezonie zimowym? Co nam pomoże?

Jak to po zimie bywa czujemy się dość osłabieni. Mamy wrażenie, iż zaprzepaściliśmy sporo z naszej formy w ciągu tych kilku miesięcy. Poszukujemy sposobów na odzyskanie sił oraz na to by nasze ciało wróciło do normy. W jaki sposób to zrobić?

ćwiczenia na orbitreku

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze spadek naszej formy wystąpił na skutek mniej zdrowego jedzenia. Niestety, ale ilość świeżych warzyw oraz owoców, jakie urządzenie do endermologii jemy zimą bardzo spada. Ceny warzyw w sklepach nie zachęcają do ich kupowania, a oprócz tego mamy duże wątpliwości czy aby nie są one napakowane sporą ilością substancji chemicznych. Miast tego przyjmujemy różnego rodzaju substytuty witamin oraz minerałów, które niestety nie wchłaniają się tak doskonale jak te same składniki z pokarmów. Z tego powodu musimy naładować nasz organizm sporą dawką paliwa w postaci zdrowego i wartościowego jedzenia. Doskonałym przykładem będą tu zielone koktajle. Przygotowywane z zielonych warzyw oraz różnych owoców. Dodadzą nam one sporej dawki energii oraz odżywią w dużej mierze nasz organizmy.

Źródło –

Kolejną rzeczą będzie wysiłek fizyczny. Sport wszelkiego rodzaju zaktywizuje nas, zmusi nasz organizm do wytwarzania endorfin. Możemy wykonywać bardzo różne rodzaje aktywności. Istotne żeby robić coś co przynosi nam dużo radości. Chodzi bowiem o to żeby zapału starczyło nam nie jedynie na sam początek, lecz na dłuższy czas. Dlatego, jeśli nie czujemy się w pełni sił to nie zaczynajmy od forsownych biegów. Skrzyknięcie grupki znajomych i pogranie w kosza też jest formą wysiłku, ale o wiele ciekawszą oraz bardziej mobilizującą do wyjścia z domu aniżeli samotne biegi. Prócz treningów warto także pomyśleć o regeneracji. W tym wypadku masaż okaże się dobrym pomysłem – polecany artykuł. Nie bez przyczyny taka forma zabiegów wykorzystywana jest z powodzeniem jako rehabilitacja, w jakiej tak kluczową rolę odgrywa powrót do sprawności. Rzecz jasna nie o taką skalę chodzi, natomiast i tak masaże wpłyną świetnie na nasz organizm pomagając nam czuć się lepiej.

warzywa

Autor: Moyan Brenn
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystajmy więcej ze świeżego powietrza. Wcześniej mieliśmy
często wymówkę w postaci złej pogody. Mogliśmy sobie tłumaczyć nasze siedzenie przed telewizorem i brak chęci na większą aktywność. Może rzeczywiście czasem pogoda nie zachęca, wczesną wiosną również ale kiedy już zmusimy się do wyjścia to pomyślimy, iż wygląda to gorzej z okna naszego mieszkania niż w rzeczywistości. Po powrocie bowiem mamy satysfakcję oraz przepełnia nas energia. Czujemy wzrost endorfin dzięki wysiłkowi. Mamy znacznie większą ochotę do działania.