Dobry kardiolog zasugeruje Ci, na co zwracać uwagę, by zachować serce w fantastycznej kondycji na długie lata

To z całą pewnością jeden z najważniejszych narządów naszego ciała. Gdyby nie jego praca krew nie byłaby w stanie docierać do tkanek.

bezpieczeństwo
Kardiolog

Autor: BMiz
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety dzisiejszych czasach na serce czatuje wiele niebezpieczeństw.

Jeśli znajdujące się w tym miejscu informacje są według Ciebie niebanalne, kliknij ten link, ponieważ w danym serwisie (http://sosushi.pl/) również przeczytasz coś interesującego!

Stres, źle zbilansowana dieta, długie godziny spędzone za biurkiem – wyliczać można bez końca. Co z tego wynika? Niejeden kardiolog gabinet kardiologiczny bije na alarm: z roku na rok rośnie ilość ludzi zmagających się ze schorzeniami wieńcowymi. Jak się przed nimi ustrzec? Na poczatek, dobrze byłoby zadbać o swoją sylwetkę i zrzucić zbędne kilogramy. Nadmierny przyrost masy ciała jest jedną z kluczowych przyczyn powstawania arteriosklerozy, nadciśnienia oraz znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Pamiętajmy o jednej „starej,” bardzo dobrze znanej zasadzie: ruch to zdrowie – tutaj. Wcielajmy ją w życie codziennie. Kolejną niezmiernie istotną kwestią są niewątpliwie uzależnienia. Palenie papierosów wywiera niekorzystny wpływ na wydolność płuc. Ogranicza albowiem ich zdolność do wymiany gazowej. Paczkę Malboro warto zastąpić owocami, zwłaszcza zaś jagodami.

Czemu? Zawierają one mnóstwo flawonoidów. Owe związki pełnią rolę „strażnika” układu sercowo-naczyniowego. „Bronią” lipidy przed utlenianiem i rozszerzają ściany naczyń.