Błogosławiony stan to dla niejednej kobiety najcudowniejszy czas w życiu – ma wszakże pod sercem małą istotkę

Ciąża to bardzo magiczny czas. Najsilniej oczywiście wpływa to na kobietę, ponieważ czuje ona istnienie dziecka i jej ciało się zmienia.

Jesień, kolorowe liście

Autor: sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Jednak w ostatnich latach też ojcowie pragną aktywnie uczestniczyć w tym cudzie.
Materac Dejmos

Autor: Janpol
Źródło: Janpol
sporty
Zauważalna jest w ostatnich latach moda na aktywne ojcostwo. Panowie mogą brać urlop rodzicielski i od pierwszych dni życia swojego maluszka uczestniczą w zajmowaniu się nim – kąpią go oraz zabawiają. Bywają też tacy małżonkowie, którzy pragną znajdować się przy porodzie. Chcą podtrzymywać na duchu swą partnerkę, trzymać jej rękę, a potem nawet chcą odciąć pępowinę. Prawda, nie każdy facet jest na tyle mocny, żeby to wytrzymać, ale są tacy, którzy nie mdleją na widok krwi i dają radą. By móc uczestniczyć w porodzie trzeba zaliczyć szkolenie w szkole rodzenia. Jest to niezwykle istotne, ponieważ potem w najważniejszym momencie mąż (poradnia dla par wrocław) może być dużym wsparciem. Pomaga należycie oddychać i wspiera w chwilach skurczów. Jeżeli na przykład jesteśmy z Trójmiasta i zaciekawiła nas szkoła rodzenia Gdańsk ma bogatą ofertę profesjonalnych oddziałów. Będziemy mogli pojechać tam i porozmawiać z prowadzącymi na temat szkolenia. Ocenimy wtedy czy ich propozycja spełnia nasze oczekiwania. Jeśli tak, to będziemy mogli rozpocząć kurs wraz z innymi przyszłymi rodzicami.

Na kursie dokładnie przejdziemy wszystkie etapy porodu. Będziemy mieli prawo zadawać całą masę pytań oraz otrzymamy na nie fachowe odpowiedzi. Dzięki temu mniej będziemy się obawiać tego wielkiego dnia.