Najlepsze na niedobry humor jest ruch. Nie pozwól, żeby zawładnął Tobą syndrom leniucha, który ciągle narzeka

Narzekasz na nudę, a może brakuje Ci motywacji do działania? Nie martw się, zdarza się to każdemu, istotne jednak, żeby wyjść z tego stanu z podniesioną głową, aby walczyć z zastaną rzeczywistością. Jesteś rzeczywiście na dobrej drodze, aby właśnie o to zawalczyć, lecz musisz ułożyć sobie plan, coś co zmotywuje Cię do działania i sprawi możliwym pokonywanie wszelkich problemów.

trening fitness

Autor: Rockwall TX Cuckold Couple
Źródło: http://www.flickr.com
Najgorsze, co można zrobić, to zamknąć się w domu i non stop narzekać. Nie wychodzić na ludzi w ogóle być złym na cały świat. To naprawdę to nie jest dobry sposób, by dać sobie radę z własną frustracją. Takim podejściem nie dość, że zepsujesz swoje relacje ze znajomymi, to jeszcze pogorszy się Twoje samopoczucie, bo możesz wierzyć lub nie, ale ukrywanie się w domu na pewien czas, jest złe dla Twojej psychiki. Po prostu, osoby, które zbyt długo przebywają w domu i zaniedbują kontakty społeczne mogą mieć różne fobie społeczne. To raczej normalne, nie jesteśmy maszynami i potrzebujemy kontaktu z innymi. A przecież aktywność fizyczna, taka jak przykładowo – – przynosi dużo radości.

Nie da się tego obejść. Nie musisz nagle być człowiekiem, który zacznie wszędzie wychodzić i o każdej porze. Nie, nie przesadzajmy, nie róbmy tak, że popadniemy ostatecznie ze skrajności w skrajność. Najważniejsze to zachować umiar we wszystkim, także w jakości życia. Bardzo ważne jest też, żeby być aktywnym człowiekiem. Najgorsze to usiąść w domu i w nie ruszać się w ogóle. Twoje ciało kiedyś Ci się za to „odwdzięczy”. Bardzo ważne jest, aby spróbować poćwiczyć. Sport sklep z hulajnogami i rekreacja oferuje nam naprawdę wiele, tylko trzeba spróbować, a z pewnością znajdziesz aktywność w sam raz dla siebie. Tu parę przykładów – .

Nie musisz zaczynać przecież o jakichś trudnych zadań. Rób to stopniowo, dopasuj poziom zaawansowania do swoich możliwości, a jeśli wejdzie Ci to w nawyk staraj się zwiększać poziom trudności. Zobaczysz, jak Twoje ciało się rozrusza, a Ty nabierzesz wigoru i chęci do życia. Zapomnisz o nudzie i rozleniwieniu. Być może twoją nowa motywacją stanie się pokonywanie kolejnych barier – własnej niemocy. Tylko pamiętaj wszystko z umiarem, wszystko w swoim czasie. Nic na siłę, bo się zrazisz.