Każdego z nas dopada depresja. Jedni mają z nią większy, inni mniejszy, problem. Niemniej, może ona dopaść każdego człowieka. Jak się przed nią bronić?

Dzisiaj chandra jesienna i depresja to nic nadzwyczajnego, choć o tej drugiej częściej się mówi dzisiaj niż kiedyś. Może dlatego, że jest słowem, które dopiero od niedawna stało się modne. Kiedyś zdecydowanie częściej od depresji używało się słów „smutek czy „zły humor”, dzisiaj wielu z nas wymienia właśnie to słowo, jeśli chce opisać gorszy dzień, gorszy nastrój, w ogól obniżenie nastroju. Chociaż najczęściej depresja mylona jest z obniżeniem nastroju to jednak każdy z nas potrzebuje pomocy, bo nie można nikogo zostawiać w negatywnym nastroju.

depresja

Autor: Hopl.pl
Źródło: Hopl.pl
Miejmy też na uwadze, że zwykły smutek, który przechodzi każdy z nas jest czymś naturalnym i nie powinniśmy na silę go blokować. Takie jest nasze życie, że radość na przemian przeplata się ze smutkiem.

Ostatnio pojawiała się nowa, bardzo atrakcyjna oferta – by ją ujrzeć, kliknij tu i spójrz na portal (http://rehaexpert.pl/oferta/masaz-work-site/) a na pewno się nie rozczarujesz.

Powinniśmy więc trwać w takim stanie, bo niebo naszych emocji za chwilę znów stanie się pogodne. Jeśli jednak zbyt często dokuczają nam smutki albo ciągle jesteśmy smutni, to musimy zacząć się martwić. Depresja atakuje niezależnie od wieku, nie ma z nią żartów, niekontrolowana może nawet doprowadzić do samobójstwa – poznaj szczegóły na

Najważniejsze jest mieć osobę, która zawsze nam pomoże. Być może jest to ktoś z rodziny, może mama, tata lub ktoś z rodzeństwa, nasz partner, może to być znajomy, któremu ufamy. Czasami, najlepszym lekarstwem na smutek jest szczera, otwarta rozmowa. Często po takim zwierzeniu odczuwamy lekkość, gdyż zrzuciliśmy trochę ciężaru i niepewności, ktoś wysłuchał nas i pocieszył, wiemy już, że ze swoim problemem nie jesteśmy sami.

depresjasezonowa.pl

antydepresyjnej.

Jeśli i to nie pomoże warto umówić się na wizytę z psychologiem. W Polsce ciągle pokutuje przekonanie, że to wstydliwe, w rzeczywistości coraz więcej osób korzysta z takich usług mówiąc o tym otwarcie. To ważne, żeby się tego nie bać i nie czuć, że coś jest z nami nie tak. Potraktujmy to jako wizytę u lekarza, bo tym w rzeczywistości taka wizyta będzie.