Dbając o higienę przyrządów wykorzystywanych w medycynie

Niezależnie od działu medycyny, oprócz dbałości o podejmowanie właściwych leczniczych działań, tak samo istotna jest troska o sprzęty wykorzystywane w czasie wszelkiego rodzaju zabiegów. Nie każde bowiem wykorzystywane są jedynie raz, i po wykonaniu określonych czynności medycznych wyrzucane do odpowiednich pojemników. Większość z nich służy wielu pacjentom, w związku z tym utrzymanie wysokiego poziomu ich sterylności jest kwestią priorytetową.

urządzenie dezynfekujące

Autor: YUCHIA CHUNG
Źródło: http://www.flickr.com
W obszarze utrzymania koniecznych standardów czystości medycznych przyrządów pomocna staje się tzw. myjnia dezynfektor. Zapewnia ona efektywne mycie i dezynfekcję różnych narzędzi, z tego powodu też świetnie sprawdza się nie tylko w większych placówkach o charakterze medycznym, ale także w laboratoriach i gabinetach stomatologicznych. Wspomniane urządzenie składa się m.in. z komory nieprzelotowej jednodrzwiowej, uchylnych drzwi mogących pełnić rolę stolika dla wykładanych sprzętów, komory myjni wraz z elementami funkcjonalnymi tj. ramionami spryskującymi, przewodami rurowymi, a także suszarek, pojemników, tac narzędziowych, itp. Działanie poszczególnych elementów ułatwiają sterowniki oraz specjalistyczne oprogramowanie.

Jeżeli ten wpis Cię interesuje, to kliknij ten odnośnik – odnajdziesz tam użyteczny serwis, który z pewnością uznasz za ciekawy.

Warto dodać, że urządzenie takie jak myjnia dezynfektor oferuje powtarzalny przebieg procesu mycia oraz dezynfekcji sprzętu (a więc oferuje spełnienie wymogów zawartych w jednej z norm – DIN 58952-3), możliwość kontroli parametrów procesu (np. wysokości temperatury), walidacji procesu, przeprowadzenie kontrolnych testów, oszczędność środków stosowanych do czyszczenia czy czasu pracowników – ZNAM Świdnica.

dezynfekcja

Autor: Jérôme Decq
Źródło: http://www.flickr.com
Znaczną uwagę do zachowania czystości oraz sterylności przyrządów przywiązuje firma Planmeca – światowy lider produkcji nowoczesnych urządzeń medycznych, wykorzystywanych w rozmaitych sektorach opieki zdrowotnej – planmeca.

Upewnij się, że taka wskazówka ze strony (http://www.sklep.wzso.pl/produkty/ortezy,2,10759) nie umknie Twojej uwadze, gdyż opisuje dokładnie tego typu problematykę, jak artykuł, który właśnie w teraz czytasz.

W asortymencie oferowanych przez nią produktów można odnaleźć między innymi unity stomatologiczne (fotele dentystyczne z dodatkowym wyposażeniem, np. lampami, stojakami na sprzęty, itp.), rentgeny, rozwiązania programowe (systemy przetwarzające obraz i inne rozwiązania cyfrowe) i mnóstwo innych. Trzeba podkreślić, iż w czasie wytwarzania sprzętów, Planmeca opiera się na licznych badaniach, współpracy ze specjalistami zajmującymi się tematyką zdrowia, a co najważniejsze – zapewnia właściwą higienę sprzętu poprzez dobór wysokiej jakości materiałów, konstrukcji i znakomitych parametrów technicznych.