Dbając o higienę przyrządów wykorzystywanych w medycynie

Niezależnie od działu medycyny, oprócz dbałości o podejmowanie właściwych leczniczych działań, tak samo istotna jest troska o sprzęty wykorzystywane w czasie wszelkiego rodzaju zabiegów. Nie każde bowiem wykorzystywane są jedynie raz, i po wykonaniu określonych czynności medycznych wyrzucane do odpowiednich pojemników. Większość z nich służy wielu pacjentom, w związku z tym utrzymanie wysokiego poziomu ich sterylności jest kwestią priorytetową.

urządzenie dezynfekujące

Autor: YUCHIA CHUNG
Źródło: http://www.flickr.com
W obszarze utrzymania koniecznych standardów czystości medycznych przyrządów pomocna staje się tzw. myjnia dezynfektor. Zapewnia ona efektywne mycie i dezynfekcję różnych narzędzi, z tego powodu też świetnie sprawdza się nie tylko w większych placówkach o charakterze medycznym, ale także w laboratoriach i gabinetach stomatologicznych. Wspomniane urządzenie składa się m.in. z komory nieprzelotowej jednodrzwiowej, uchylnych drzwi mogących pełnić rolę stolika dla wykładanych sprzętów, komory myjni wraz z elementami funkcjonalnymi tj. ramionami spryskującymi, przewodami rurowymi, a także suszarek, pojemników, tac narzędziowych, itp. Działanie poszczególnych elementów ułatwiają sterowniki oraz specjalistyczne oprogramowanie. Warto dodać, że urządzenie takie jak myjnia dezynfektor oferuje powtarzalny przebieg procesu mycia oraz dezynfekcji sprzętu (a więc oferuje spełnienie wymogów zawartych w jednej z norm – DIN 58952-3), możliwość kontroli parametrów procesu (np. wysokości temperatury), walidacji procesu, przeprowadzenie kontrolnych testów, oszczędność środków stosowanych do czyszczenia czy czasu pracowników – ZNAM Świdnica.

dezynfekcja

Autor: Jérôme Decq
Źródło: http://www.flickr.com
Znaczną uwagę do zachowania czystości oraz sterylności przyrządów przywiązuje firma Planmeca – światowy lider produkcji nowoczesnych urządzeń medycznych, wykorzystywanych w rozmaitych sektorach opieki zdrowotnej – planmeca. W asortymencie oferowanych przez nią produktów można odnaleźć między innymi unity stomatologiczne (fotele dentystyczne z dodatkowym wyposażeniem, np. lampami, stojakami na sprzęty, itp.), rentgeny, rozwiązania programowe (systemy przetwarzające obraz i inne rozwiązania cyfrowe) i mnóstwo innych. Trzeba podkreślić, iż w czasie wytwarzania sprzętów, Planmeca opiera się na licznych badaniach, współpracy ze specjalistami zajmującymi się tematyką zdrowia, a co najważniejsze – zapewnia właściwą higienę sprzętu poprzez dobór wysokiej jakości materiałów, konstrukcji i znakomitych parametrów technicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*