Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa?

Jeśli masz wrażenie, że tracisz kontrolę nad swym życiem, albo czujesz się nim nadmiernie przytłoczony, warto zwrócić się o poradę do psychologa. Dialog z postronnym psychoterapeutą, który wykorzystuje ścisłe techniki psychologiczne, skutecznie poprawi twe życie, jak też pomoże w rozwiązaniu nurtujących kłopotów. Psychoterapeuta to postronna, oraz stosownie wykwalifikowana osoba, która wie jak słuchać i we właściwy sposób wyciągnie konkluzje, tak by w sposób szybki, nieskomplikowany i przed wszystkim efektywny dążyć do rozwiązania kłębiących się problemów. Psychoterapia jest to samodzielna podróż w głąb własnej osobowości. Pomaga dostrzec i odgadnąć własne zachowania jak też odczucia.

wizyta u psychologa

Autor: Mike Renlund
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy dobrze jest udać się do psychologa? Wtedy kiedy własne reakcje nas przerastają, np. wówczas, gdy nazbyt emocjonalnie odpowiadamy na neutralne sytuacje. W szczególności kiedy (odwiedź stronę-przejdź do nas po linku ten odnośnik) sprawiają one długofalowe odczucia zdenerwowania, przygnębienia czy też wyrzutów sumienia. Również wówczas kiedy zadziwiają nas osobiste skrajne reakcje, na przykład nadpobudliwość przeplatająca się z uczuciem pustki lub żalu. Niskie poczucie własnej wartości które utrudnia normalną aktywność czy stwarza kłopoty w kontaktach z otoczeniem, powinny również zmotywować nas do kontaktu z psychoterapeutą. Kiedy cierpisz na lęki, długotrwale utrudniające życie, jeżeli nie potrafisz poradzić sobie z przeszłością i bez ustanku do niej wracasz, wzmacniając jedynie poczucie niemocy, napięcia czy gniewu. Jeżeli cierpisz na problemy natury płciowej. Jeżeli doznajesz przemocy . Jeśli nie akceptujesz własnego wyglądu i wciąż dostrzegasz tylko własne wady. Jeśli cierpisz na długookresową bezsenność oraz nocne koszmary. Również jeżeli pragniesz polepszyć swe życie i relacje z rodzicielami, latoroślami bądź wspólnikami.

W jaki sposób wyszukać dobrego specjalistę? Być może któryś z przyjaciół słyszał o sprawdzonym psychologu. Jeżeli nie, starczy siąść z filiżanką herbatki przed komputerem po czym wpisać w Google frazę: gabinet psychologiczny z Katowic (w wypadku osób mieszkających w tymże mieście), a otrzymamy ponad 300 000 rezultatów ! Dobrze też popytać na tematycznych forach o sprawdzonego specjalistę.