Wzrok
Śpij dobrze i wstań wypoczęta
Napisane przez: Tempur
Zainspirowane przez: Tempur

Czym jest siatkówka oka i na jakie schorzenia jest ona narażona?

Najistotniejszą częścią narządu wzroku jest siatkówka. To właśnie dzięki niej możemy widzieć okalający nas świat. Składa się ona z wielu milionów czopków i pręcików, czyli komórek nerwowych. To one umożliwiają odbiór bodźców świetlnych, które za pomocą nerwu wzrokowego przekazywane są do mózgu, w którym powstaje obraz.
Napisane przez: WTL photos

Dlaczego wskazanym jest badać wzrok?

Powinniśmy dbać o swój wzrok, gdyż jest to bardzo ważny organ - o ile nie najważniejszy - dla codziennego działania. Większość informacji (w przybliżeniu osiemdziesiąt procent) dochodzi do nas za pomocą oczu. Stąd każdy kłopot z tym organem to dla nas ogromnie trudne doświadczenie.
oczy
Napisane przez: Liebre.De.Marzo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Lekarz od oczu w Toruniu

Wszyscy możemy mieć problem ze wzrokiem, nie musimy się urodzić z takim problemem, może pojawić się on po jakimś czasie. Problemy ze wzrokiem, to nie wstyd. Trzeba próbować się ich pozbyć.Jeśli posiadamy kłopoty ze wzrokiem to niezbędni są nam okuliści Toruń. W większości miejscowości znajdziemy okulistę, który będzie w stanie znaleźć konkretną wadę. Przez, to uda nam się poprawić stan naszego wzroku. Czasem jest tak, że konieczne będzie wkładanie na noc okularów, a innym razem niezbędna będzie operacja laserowa.
kobiece usta
Napisane przez: Nicolas Fuentes
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Uśmiech jest najpiękniejszą wizytówką niejednej osoby - przełamuje lody oraz pozwala poznawać nowych przyjaciół

Mówi się, że uśmiechnięty człowiek od razu staje się ładniejszy. Tym bardziej jeśli jest to szczery uśmiech od ucha do ucha.


Jak odmłodzić spojrzenie?
Napisane przez: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu

Z wiekiem stajemy się zagrożeni różnymi chorobami - jak się przed nimi bronić?

Z wiekiem stajemy się zagrożeni różnymi chorobami - jak się przed nimi bronić?

Na tym także polega życie, iż czasem musimy walczyć z rożnymi chorobami. Niektóre jednak przypadłości pojawiają się w różnych okresach życia. Niestety w każdym wieku może nam się zdarzyć na coś zachorować, najgorsze zaś są wtedy, gdy mamy słabszy organizm, na przykład u osób starszych. Najczęściej za takie osoby uznaje się ludzi po 60-tce, jednak także po pięćdziesiątce możemy się spodziewać kłopotów. Może się nam przytrafić zwyrodnienie plamki żółtej. Co to takiego? Czemu występuje
?
Praca przy komputerze
Napisane przez: http://sxc.hu
Zainspirowane przez: http://sxc.hu

Czy zaznaczymy jak istotne jest żeby poznać zasady pracy przy komputerze?

Znacznie częściej dziś praca polega na długim przesiadywaniu oraz pracy przy komputerze, co może sprawić bóle kręgosłupa, oczu i rąk, jeżeli nie będziemy przystosowywać się do pewnych zaleceń, które mają nam pomóc w ochronie naszego zdrowia. Jeżeli będziemy rozumieć zasady pracy przy komputerze, to ma szansę się okazać, że nie będziemy musieli się męczyć z najmniejszymi niepożądanymi kłopotami, które będą nam utrudniały pracę.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.