Wzrok
człowiek w okularach z czarnymi oprawkami
Napisane przez: Ryan Hickox
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Czy osoby z wadą narządu wzroku zmuszone są do funkcjonowania w soczewkach?

Aktualnie niemalże wszyscy korzystamy z tabletów oraz innych urządzeń, które narażają nasz wzrok na uszkodzenie. Często tryb pracy obliguje nas do kilkugodzinnego patrzenia się w notebook. Bez negatywnego działania na nasz narząd wzroku nie pozostają również komórki i inne tego rodzaju gadżety.
zabieg, operacja okulistyczna
Napisane przez: US Army Africa
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Coraz większa liczba osób cierpi z powodu dolegliwości oczu i niedowidzenia

Wady wzroku to obecnie jedna z częściej powstających się dolegliwości. Bez dwóch zdań determinowane jest to genetycznie, natomiast niezmiernie duży wpływ na to ma również spędzanie czasu przed kompem czy telewizorem.
oko
Napisane przez: Nithi Anand
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Już w tym momencie wyposaż się w elementarne akcesoria do soczewek kontaktowych! Konieczny będzie na bank płyn oraz pojemnik!

W obecnych czasach coraz więcej ludzi ma kłopoty z oczami. Długie godziny przez pecetem, mnóstwo rozwiązywanych zadań domowych , a także czytanie czasopism przy sztucznym świetle, to wyłącznie niektóre przyczyny, które skutkują pogarszaniem się wzroku.Osoby w podeszłym wieku przeważnie mają szkopuły z widzeniem blisko, to znaczy że zmagają się oni z dalekowzrocznością. Tego typu kłopoty tworzą się dopiero po 40 roku życia, w związku z tym dzieci nie muszą się tym niepokoić.

Gdy oczka „uciekają”, czyli co należy wiedzieć na temat zeza

Narząd wzroku to najważniejszy narząd człowieka, gdyż aż 82% bodźców jest przekazywanych do mózgu właśnie dzięki oczom. To dzięki nim spoglądamy na świat i jego piękno. Toteż tak ważne jest, byśmy dbali o ten narząd – zwłaszcza u naszych pociech. Nieleczone wady wzroku, np. zez - nie tylko przeszkadzają dzieciom, ale są w stanie spowodować niedowidzenie.
Śpij dobrze i wstań wypoczęta
Napisane przez: Tempur
Zainspirowane przez: Tempur

Czym jest siatkówka oka i na jakie schorzenia jest ona narażona?

Najważniejszą częścią oka jest siatkówka. To właśnie dzięki niej możemy widzieć okalający nas świat. Zbudowana jest ona z mnóstwa czopków oraz pręcików, czyli komórek nerwowych. To one umożliwiają odbiór bodźców świetlnych, które przy pomocy nerwu wzrokowego trafiają do mózgu, w którym powstaje obraz.
Napisane przez: WTL photos

Dlaczego wskazanym jest badać wzrok?

Powinniśmy starać się o własny wzrok, bowiem jest to bardzo ważny organ - o ile nie najistotniejszy - dla naszego powszedniego działania. Większa część informacji (mniej więcej 80%) dochodzi do nas przy pomocy oczu. Wobec tego każdy komplikacja z tym organem to dla nas bardzo kłopotliwe doświadczenie.
oczy
Napisane przez: Liebre.De.Marzo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Lekarz od oczu w Toruniu

Wszyscy możemy mieć problem ze wzrokiem, nie musimy się urodzić z takim problemem, może pojawić się on po jakimś czasie. Problemy ze wzrokiem, to nie wstyd. Trzeba próbować się ich pozbyć.Jeśli posiadamy kłopoty ze wzrokiem to niezbędni są nam okuliści Toruń. W większości miejscowości znajdziemy okulistę, który będzie w stanie znaleźć konkretną wadę. Przez, to uda nam się poprawić stan naszego wzroku. Czasem jest tak, że konieczne będzie wkładanie na noc okularów, a innym razem niezbędna będzie operacja laserowa.
kobiece usta
Napisane przez: Nicolas Fuentes
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Uśmiech jest najpiękniejszą wizytówką niejednej osoby - przełamuje lody oraz pozwala poznawać nowych przyjaciół

Twierdzi się, że uśmiechnięty człowiek natychmiast jest bardziej przyjazny. Tym bardziej jeżeli jest to szeroki uśmiech od ucha do ucha.


Jak odmłodzić spojrzenie?
Napisane przez: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu

Z wiekiem stajemy się zagrożeni różnymi chorobami - jak się przed nimi bronić?

Z wiekiem stajemy się zagrożeni różnymi chorobami - jak się przed nimi bronić?

Na tym też polega żywot, że niekiedy musimy mierzyć się z rożnymi chorobami. Niektóre jednak choroby dopadają nas w różnych momentach życia. Właściwie to w każdym wieku możemy zapaść na jakąś chorobę, najgorsze jednak są wtedy, gdy mamy osłabiony organizm, tak jak to ma miejsce w podeszłym wieku. Najczęściej za takie osoby uznaje się ludzi po 60-tce, ale także po pięćdziesiątce nie możemy byś spokojni. Może nas na przykład dopaść zwyrodnienie plamki żółtej. Co to jest? Dlaczego występuje
?
Praca przy komputerze
Napisane przez: http://sxc.hu
Zainspirowane przez: http://sxc.hu

Czy zaznaczymy jak istotne jest żeby poznać zasady pracy przy komputerze?

Znacznie częściej dziś praca polega na długim przesiadywaniu oraz pracy przy komputerze, co może sprawić bóle kręgosłupa, oczu i rąk, jeżeli nie będziemy przystosowywać się do pewnych zaleceń, które mają nam pomóc w ochronie naszego zdrowia. Jeżeli będziemy rozumieć zasady pracy przy komputerze, to ma szansę się okazać, że nie będziemy musieli się męczyć z najmniejszymi niepożądanymi kłopotami, które będą nam utrudniały pracę.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.