Czy osoby z wadą narządu wzroku zmuszone są do funkcjonowania w soczewkach?

Dzisiaj niemalże wszyscy korzystamy z tabletów oraz innych urządzeń, które wystawiają nasz narząd wzroku na przesilenie. Bardzo często charakter pracy zmusza nas do ośmiogodzinnego patrzenia się w komputer. Bez negatywnego działania na nasz wzrok nie pozostają także komórki oraz inne tego typu gadżety.

Znamy wiele osób, które z powodu wad wzroku zmuszone są nosić okulary, bądź soczewki kontaktowe. Mimo, iż w dzisiejszych czasach mamy w sklepach szeroki wybór oprawek, pasujących do każdego rodzaju twarzy oraz szkła kontaktowe, które zmieniają barwę naszej tęczówki na jaki tylko chcemy, nie każdy chce i może ich używać. Czy realne jest funkcjonowanie bez okularów oraz szkieł kontaktowych? Otóż tak. Tutaj z pomocą przychodzi najnowocześniejsza okulistyka. Laserowa korekcja wad wzroku to operacja, którą oferują kliniki okulistyczne. Polega ona na kompletnym usunięciu takich wad wzroku jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm (szczegóły laserowej korekcji wad wzroku).

Więcej treści

Gdy oczka „uciekają”, czyli co należy wiedzieć na temat zeza

Narząd wzroku to nieoceniony narząd człowieka, albowiem aż 82% bodźców jest przekazywanych do mózgu właśnie dzięki oczom. One sprawiają, że spoglądamy na świat i jego wspaniałości. Z tej przyczyny tak ważne jest, abyśmy troszczyli się o ten narząd – zwłaszcza u naszych pociech. Nieleczone wady wzroku, np. zez - nie tylko ograniczają sprawność, ale są w stanie spowodować niedowidzenie.


patrzenie na tablicę przez okulary
Napisane przez: Ken Teegardin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Laserowa korekcja wad wzroku na nieszczęście wielu osób nie nadaje się dla każdego pacjenta z wadą wzroku. O tym czy konkretna osoba zostanie zoperowana musi zdecydować lekarz okulista, bo znaczący jest ogólny stan zdrowia i nasilenie wady. Dla krótkowidzów, którzy nie nadają się do leczenia laserem jest jeszcze jedna metoda. Ortokorekcja to metoda leczenia krótkowzroczności przez noszenie specjalistycznych soczewek. Krótkowzroczność ma tendencję do pogłębiania się, ale dzięki stosowaniu odpowiednich soczewek możemy ten proces zahamować, a nawet cofnąć (kliknij po szczegóły).

Najogólniej mówiąc, krótkowidz ma nienaturalnie uwypukloną rogówkę, a ortokorekcja polega na jej spłaszczeniu. Powyższa metoda jest polecana szczególnie sportowcom, osobom dorastającym a także osobom bardzo często przebywającym w pomieszczeniach o dużym zapyleniu. Soczewki te nosi się zazwyczaj na noc. Efekt tej metody leczenia wady wzroku zależy od systematyczności jej stosowania a także podatności rogówki.

Jeżeli zastanawiamy się nad którąś z metod leczenia narządu wzroku, ale nie jesteśmy pewni, czy jest ona przeznaczona dla nas, najlepiej wybrać się do specjalistycznej kliniki, gdzie lekarz okulista (Zamów okulistkę Dzięgielewska) oceni, czy konkretna metoda może być u nas zastosowana.
19-09-04 21:19:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.