Dobór dobrego typu zewnętrznego finansowania stanowi trudność dla wielu firm. Dotyczy to zarówno dużych przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji ale także małych firm.

Wybór dobrego rodzaju zewnętrznego finansowania stanowi problem dla wielu firm. Tyczy się to zarówno dużych firm o ugruntowanej pozycji jak i firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. W kontekście startupów droga do uzyskania dofinansowania jest jeszcze dłuższa, chociażby ze względu na niską zdolność kredytową bądź brak historii kredytowej.
akt - firma
Napisane przez: Emiliano García-Page Sánchez
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
firma - image
Napisane przez: Gobierno de Castilla-La Mancha
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
firma - fotografia
Napisane przez: Agencia de Noticias ANDES
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Chcąc otrzymać dotacje na inwestycje przedsiębiorca musi rozważyć różne dostępne opcje. Najpopularniejszym typem dofinansowania są dotacje pochodzące z Unii Europejskiej w ostatnim czasie zmienia się jednakowoż polityka unijna, zgodnie z którą dotacje zostaną pomału zastępowane pożyczkami zwrotnymi. Na dofinansowanie w pierwszej kolejności będą mogły liczyć firmy planujące projekty o bardzo wysokim poziomie innowacyjności, prowadzone razem z naukowcami. Kolejnym rodzajem finansowania firmy są klasyczne pożyczki oraz leasingi. Są one dużo łatwiejsze do otrzymania niż dotacje unijne, jednak ich niewątpliwą wadą jest konieczność zwrócenia otrzymanych środków. Ciekawą alternatywą może okazać się crowdfunding. Jest to swego rodzaju zbiórka pieniędzy na inwestycje przy pomocy specjalnych portali internetowych, dzięki którym prywatni inwestorzy mogą dofinansować przedstawione tam projekty. Ostatnim rodzajem finansowania dla ludzi chcących założyć własną firmę jest startup venture capital - W takiej sytuacji inwestorzy indywidualni oraz wyspecjalizowane fundusze przekazują środki bezpośrednio firmom prywatnym. Ideą jest tutaj długofalowy zysk pochodzący ze zwiększenia się wartości udziałów spółki. Na nieszczęście dla osób zainteresowanych tym typem finansowania, w związku z wysokim poziomem ryzyka inwestycyjnego, fundusze VC są dosyć wybredni i przyznają środki tylko niewielkiemu odsetkowi pojawiających się startupów . Pozostałe odrzucane są z różnych powodów, chociaż często jest to związane z reprezentowaniem niezbyt przyszłościowych gałęzi handlu. Co więcej fundusze VC poza oczywistymi zaletami, mają również swoje wady. Podstawowa jest taka, iż w zamian za otrzymane środki, twórca startupu oddaje swoje udziały, częstokroć tracąc przy tym wyłączną kontrolę nad losami swojej firmy i musza dzielić się zyskami.

Masz ochotę doszkolić się z owego ciekawego tematu? Zatem świetnie trafiłeś. Najnormalniej w świecie kliknij to kurs pierwszej pomocy kraków i przeloguj się do nowej strony.

Zdarza się również, iż zyski na mniejsza skalę, z pominięciem inwestycji VC, mogą być dla samych przedsiębiorców bardziej korzystne.

Więcej treści

Gdzie dobrze jest obecnie szukać możliwości na szybki zysk

giełda
Zainspirowane przez: pixabay
Obecnie wiele kłopotów powiązanych z założeniem własnego biznesu lub także trudności ze opłatą kredytu, można nadzwyczaj banalnie rozwiązywać dzięki grze na giełdzie. Oferuje ona znaczące możliwości dorobienia się. Takie gra nieraz wiąże się jednak ze znacznym ryzykiem – dużo w tej materii zależy przy tym od rodzaju gracza a, także od jego podejścia.
Reasumując, obecnie istnieje wiele form finansowania dla przedsiębiorców, którzy planują otworzyć własną firmę. Oczywiście nie każda osoba może skorzystania ze wszystkich dostępnych form, jednak wystarczy odrobina zachodu i każdy powinien znajdzie coś odpowiedniego.
19-07-25 07:20:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.