Jak odnaleźć sprawdzonego buchaltera

O dobrego buchaltera nie jest łatwo. Winien być to ktoś uczciwy, sumienny, wykształcony, a przy tym wszystkim zaangażowany a także chętny do pracy. Ważne, by lubił to, co wykonuje i stale rozszerzał horyzonty, monitorując nowinki i doszkalając się.
Dobry buchalter jest w stanie bardzo pomóc w prowadzeniu a także rozwoju firmy. Natomiast kiepski buchalter może przyczynić się nawet do bankructwa. Nie każdy musi wiedzieć, co to jest spis z natury, amortyzacja czy faktura Vat marża , z tej przyczyny nieodzowny nam świetny księgowy .

Bez zwlekania zobacz artykuł w serwisie (http://mangata.com.pl/srubena-unia/) publikującym pokrewne wiadomości. Są tak samo pasjonujące, gdyż odnoszą się do tego samego tematu.faktura
Napisane przez: Steve Jurvetson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Na co należy zwracać uwagę, jeżeli szukamy buchaltera? Czy nasz kandydat ma sporo klientów? Powinien posiadać ich tak wiele, by każdego rozpatrywać indywidualnie, ale pamiętajmy, iż liczba klientów (obecnych i potencjalnych) świadczy o jakości usług. Jeżeli u wyselekcjonowanego księgowego świecą pustki, zaś w kalendarzu nie ma żadnych uplanowanych spotkań, lepiej czmychać. Godziwy buchalter to doświadczony księgowy. Każdy uczy się na swoich błędach, jednak lepiej, gdy rachmistrz uczy się u kogoś, nie zaś u nas. Nim zatrudnisz księgowego – wypróbuj go. Sieć internetowa jest niezłym narzędziem do tego typu zadań. Nie ufaj człowiekowi znikąd, nawet w najwyższym stopniu wiarygodnemu. Więcej na .

faktura
Napisane przez: lab604
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Warto upewnić się, z czego nasz buchalter jest znany w kręgach towarzyskich, czy jest to dystans oraz klasa, czy może tendencja do plotkowania jak też opowiadania cudzych sekretów? W czasie wstępnego spotkania zapytaj o wykształcenie, a dodatkowo o stopień kwalifikacji. Ten pierwszy to księgowy (polecana rzetelna księgowa), drugi to specjalista ds. rachunkowości, trzeci główny rachmistrz, natomiast czwarty dyplomowany księgowy. Zapytaj również o ponadplanowe kursy a także dalsze plany zawodowe.


Zadawając pytania, kieruj uwagę na szczegóły, na próbę poproś o jakąś fachową radę, a gdy już zatrudnisz sprawdzaj (choć od czasu do czasu). Za omyłki księgowego możesz słono zapłacić karne odsetki dla przedsiębiorców mogą być istotnie znaczne i na długo zakłócić płynność finansową firmy. Istotne jest sprawdzenie uprawnień. Dobrze jest także wypytać samego księgowego w jakim dziale czuje się znakomicie. Jest to bowiem dziedzina wiedzy bardzo specjalistyczna. Jedni księgowi wolą rozliczać Vat, inni z kolei specjalizują się w rozliczeniach międzynarodowych.
19-12-31 07:49:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.