Na co przeznaczamy dodatkowe zyski w przedsiębiorstwie? Jak wygląda taka procedura?

Końcówka roku fiskalnego jak również podatkowego w spółkach prawa handlowego jest czasem rozliczeń oraz ustalenia osiągniętego bilansu finansowego. Przedsiębiorcy w tym czasie muszą podjąć decyzję, jak i na które sfery wydać zarobiony kapitał. Powinni w związku z tym zadecydować, co będzie bardziej korzystne z punktu widzenia ich przedsiębiorstwa.


finanse
Zainspirowane przez: http://www.fss-finanse.pl/
Każda firma, żeby prowadzić swoją bieżącą działalność gospodarczą musi posiadać odpowiednie środki finansowe jak również rzeczowe, czyli po prostu majątek. Na początku działalności kapitał (Prometeia Ventures) ten jest wykładany przez właścicieli przedsiębiorstwa, dzięki temu zgromadzone w ten sposób środki pieniężne i rzeczowe są właściwie wykorzystane w wyniku prowadzonej działalności prowadzą do zwiększenia zysku. Taki proces określa się jako sfinansowanie składników majątku wkładem własnym, tak zwane samofinansowanie. Kapitały te biorą się z danego przedsiębiorstwa lub wykładany przez akcjonariuszy czy udziałowców.

Z założenia rzecz jasna działalność gospodarcza powinna być w ten sposób prowadzona, żeby dawała zyski. Tak więc poza wpłatami od właścicieli głównym źródłem finansowania będzie tu finansowanie wewnętrzne. Jest to po prostu zysk netto. Takie finansowanie przedsiębiorstwa własnymi kapitałami zwiększa jego płynność finansowa, umacniając jego pozycję na rynku. Im większy zysk, tym większa niezależność gospodarcza przedsiębiorstwa. Decyzja na co przeznaczyć
finanse
zarobione pieniądze, zależy od wielu czynników, również od sytuacji finansowej zakładu oraz potrzeby w zakresie finansowania potencjalnych inwestycji.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.