O jakich sprawach trzeba pamiętać, jeśli ma się zamiar pływać łodzią motorową czy żaglową.

pływanie żaglówką albo łódką jest doskonałym sposobem na przyjemny relaks. Szczególnie że w Polsce możliwości w tym względzie są naprawdę ogromne. Parę tysięcy dużych i małych jezior sprawiają, że nawet biorąc pod uwagę ilość jednostek pływających na wodzie wcale nie jest ciasno.


polska ma także dostęp do morza, i to na długości kilkuset kilometrów. To zaś będzie zachęcać wszystkich miłośników większych wyzwań do spróbowania swoich sił także na tym akwenie. Bardzo często spotykane są także wyjazdy w południowe rejony Europy, przykładowo do Chorwacji czy Grecji. Można tam wypożyczyć łódź motorową albo jacht i na parę dni wypłynąć w morze. Rzecz jasna przy założeniu, że się będzie posiadać wymagane patenty, jakie do kierowania pływającymi jednostkami są także potrzebne.


Alternatywą dla kosza może być torba piknikowa
Napisane przez: MSM Mońki
Zainspirowane przez: MSM Mońki


praca - malowidło
Napisane przez: Richard Grandmorin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Więcej treści

Czy warto współcześnie mieć dyplom z wyższej uczelni?

uczelnia
Napisane przez: Tim Regan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach nie brakuje ludzi z wyższym wykształceniem. Często słyszy się, że w Polsce mamy znacznie więcej ludzi z dyplomem, niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda - rzeczywista sytuacja jest mniej optymistyczna. U nas obecnie posiadamy około trzydzieści dziewięć procent ludzi z wyższym wykształceniem. Na tle Unii Europejskiej nie jest to wynik rewelacyjny. W niektórych krajach zdarza się, że połowa ludności posiada wykształcenie wyższe. Przykładem może być tutaj Irlandia, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.


Regulacje prawne w poszczególnych krajach nieco się różnią, szczególnie jeżeli chodzi o wyposażenie łodzi motorowej czy żaglowej, z tego też powodu też warto się z nimi dobrze zapoznać przez wyjazdem. Przykładowo w Chorwacji w przypadku swoich łodzi konieczne jest zakupienie odpowiedniego zezwolenia, jego brak może spowodować poważną karę finansową. Na szczęście nasze patenty są honorowane w innych krajach, więc posiadając zdany kurs radiooperatora czy sternika da się na nich pływać bez ograniczeń.


Powinno się pamiętać o wykonaniu ich odpowiednio wcześnie, jeśli planować się będzie podczas wakacji jakąś przygodę na wodzie. Zapewne bez patentu dałoby się pływać, lecz w przypadku jakiejś kontroli mogłyby spotkać duże nieprzyjemności.
19-10-01 07:23:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.