O jakich sprawach trzeba pamiętać, jeśli ma się zamiar pływać łodzią motorową czy żaglową.

pływanie żaglówką albo łódką jest doskonałym sposobem na przyjemny relaks. Szczególnie że w Polsce możliwości w tym względzie są naprawdę ogromne. Parę tysięcy dużych i małych jezior sprawiają, że nawet biorąc pod uwagę ilość jednostek pływających na wodzie wcale nie jest ciasno.


polska ma także dostęp do morza, i to na długości kilkuset kilometrów. To zaś będzie zachęcać wszystkich miłośników większych wyzwań do spróbowania swoich sił także na tym akwenie. Bardzo często spotykane są także wyjazdy w południowe rejony Europy, przykładowo do Chorwacji czy Grecji. Można tam wypożyczyć łódź motorową albo jacht i na parę dni wypłynąć w morze. Rzecz jasna przy założeniu, że się będzie posiadać wymagane patenty, jakie do kierowania pływającymi jednostkami są także potrzebne.


Alternatywą dla kosza może być torba piknikowa
Napisane przez: MSM Mońki
Zainspirowane przez: MSM Mońki


praca - malowidło
Napisane przez: Richard Grandmorin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Więcej treści

O jakiego typu sprawach zawsze powinniśmy wiedzieć? Szczególnie jak mowa o różnorakich dokumentach?

apartament
Napisane przez: ~ 23 ~
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Tak już właśnie jest, iż do załatwienia różnych spraw trzeba przede wszystkim czasu, ale również dużej dawki wiedzy na wiele tematów. Jakbyśmy samodzielnie chcieli się takim czymś zajmować to raczej mielibyśmy kłopot, ażeby każdą z tych rzeczy ogarnąć.


Regulacje prawne w poszczególnych krajach nieco się różnią, szczególnie jeżeli chodzi o wyposażenie łodzi motorowej czy żaglowej, z tego też powodu też warto się z nimi dobrze zapoznać przez wyjazdem. Przykładowo w Chorwacji w przypadku swoich łodzi konieczne jest zakupienie odpowiedniego zezwolenia, jego brak może spowodować poważną karę finansową. Na szczęście nasze patenty są honorowane w innych krajach, więc posiadając zdany kurs radiooperatora czy sternika da się na nich pływać bez ograniczeń.


Powinno się pamiętać o wykonaniu ich odpowiednio wcześnie, jeśli planować się będzie podczas wakacji jakąś przygodę na wodzie. Zapewne bez patentu dałoby się pływać, lecz w przypadku jakiejś kontroli mogłyby spotkać duże nieprzyjemności.
18-01-18 09:51:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.